Esitleme raamatut legendaarsest Georg Hackenschmidtist!

31.08.2022

31. augustil esitletakse spordimuuseumis värsket raamatut „Hack. Maailma parima maadleja lugu“, mis on koostatud maailmakuulsa Eesti maadleja Georg Hackenschmidti käsikirjaliste mälestuste.

Tartus sündinud Georg Hackenschmidt (1877-1968) on harukordne tegelane Eesti spordiloos. Vähe, kui üldse, leidub meil sportlasi, kes olnud maailmas omal alal niivõrd domineerivad või globaalselt niivõrd tuntud, kui Hackenschmidt 20. sajandi algul seda professionaalse maadlejana oli – temast tuli rahvusvaheline superstaar.

Hackenschmidti poolt inglise keeles kirja pandud mälestuses annab 20. sajandi alguse tippmaadleja värvika ülevaate oma noorusajast Tartus, tippatleediks kujunemisest ning elukutselise maadleja seiklustest üle Maailma.

Kuna ka Georg Hackenschmit on oma kirjades üles näidanud huvi nende mälestuste jõudmisest Eestisse ning võimalikust siinsest avaldamisest, võetigi Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi teaduri Kalle Voolaidi eestvedamisel ette mälestuste eesti keelde tõlkimine, toimetamine ja raamatuks vormistamine.

Teaduri sõnul on tegemist märgilise sammuga varase Eesti spordiloo talletamisel: „Need mälestused annavad meile rohkesti uut infot Hackenschmidti elu ja tema kaasaegsete kohta ning avab seni vähe teada taustu olulistest hetkedest maadleja sportlasteel.“

Raamatuesitlus toimub kell 13:00 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis aadressil Rüütli 15, Tartu!


Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks