Blogis saad tutvuda esseekonkursi võidutööga

7. maist avaldame spordimuuseumi blogis esseekonkursi „Minu sport ja tervis“ võidutöid ja klasside arvestuses tunnustatud kirjatükke. Esimeses blogipostituses saabki tutvuda konkursil esimese koha saanud loovtööga, mille autor on Tarvastu Gümnaasiumi 9. klassi õpilane ja sportlane Robin Liiber.

Esseekonkursile saadetud tööd olid väga mitmekülgsed, hea keelekasutuse ja sõnumiga, pakkudes huvitavaid ning inspireerivaid mõtteid nii ausa mängu, olümpiamängude, tervisliku eluviisi tähtsusest kui ka tippsportlaste rollist ühiskonnas. Saime osa lennukatest ideedest spordi ja liikumisõpetuse kujunemissuundadest tulevikus ning sellest, kuidas Eestit spordi kaudu maailmas tutvustada.

Õpilased tõstsid esile ka mitmeid Eesti sportlasi, kes on neile eeskujuks ja inspiratsiooniks. Järgnevalt toomegi välja mõned nimed: Tiidrek Nurme, Ralf Tribuntsov, Ragnar Klavan, Grete Udras, Martin Allikvee, Ksenja Balta.

Samuti oli rõõm lugeda nende osalejate töid, kes võtsid riski ja katsetasid klassikalisest veidi erinevate žanritega. Teie julgus tegi žürii töö väga põnevaks!

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum tänab kõiki 1.-12. klassi õpilasi aktiivse osavõtu eest ja tunnustada kõiki õpetajaid ning juhendajaid, kes olid noortele tööde kirjutamisel suureks toeks ja abiks.

Lisaks soovime välja tuua koolid, mis jäid meile silma eriti aktiivse osavõtuga: Ülenurme Gümnaasium, Tartu Mart Reiniku Kool, Tarvastu Gümnaasium, August Kitzbergi nimeline Gümnaasium, Hugo Treffneri Gümnaasium, Tartu Hansa Kool, Kilingi- Nõmme Gümnaasium, Tartu Forseliuse Kool ja Tartu Kaoliku Hariduskeskus.

Suur tänu veel kord kõikidele osavõtjatele ja kummardus ka meie koostööpartnerile Eesti Olümpiakomiteele!

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks