Esseekonkurss on lõppenud! 

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum kutsub kõiki noori osalema esseekonkursil “MINU SPORT JA TERVIS”. Loovtöö esitamise tähtaeg on juba sel laupäeval, 18. aprillil.    

Oleme veendunud, et maailma hetkeolukord on tekitanud palju huvitavaid ja kirja panemist väärivaid mõtteid tervise, aga miks mitte ka spordi teemal. Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum kutsub 18.03-18.04.2020 kõiki noori osalema esseekonkursil “MINU SPORT JA TERVIS”. Soovime pakkuda eriolukorras kodus püsimiseks lisamotivatsiooni – võtta aega, et mõelda spordile ja tervisele, ja panna kirja oma mõtted. Parimad tööd saavad premeeritud (peaauhinnaks on Fitbit aktiivsusmonitor) ja muuseumi kanalites avaldatud.

Reeglid:

 • Tööde autoriteks võivad olla kõik 1.-12. klassi õpilased ja kutseõppeasutuste õpilased.
 • Essee peab olema eesti keeles.
 • Suhtume mõistesse “essee” loovalt ja aktsepteerime näiteks ka värsivormi ja videona esitatud võistlustöid.
 • Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum  ja Eesti Olümpiakomitee võivad kõiki võistlustöid piiramatult avaldada ja kasutada.
NB! Osaleda võib nii kirjaliku kui ka video teel esitatud võistlustööga.

Teemad:

 • “Kui ma oleksin olümpiavõitja…”
 • Milline on sport 50 aasta pärast?
 • Miks aus mäng oluline on?
 • Kehaline kasvatus ehk liikumisõpetus koolis aastal 2050
 • Mis on tippsportlase roll ühiskonnas?
 • Eesti tippsportlane, kes on mulle eeskujuks ja mida olen temalt õppinud
 • Kuidas Eestit maailmas spordi kaudu tutvustada?
 • Mis on olümpiamängude tähtsus 21. sajandil?
 • Mida ma saan enda tervise heaks teha?
   

Žüriisse kuuluvad:

- Marju Loorits, Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi haridusosakonna juht

- Maris Lindmäe, Eesti Olümpiakomitee kommunikatsioonijuht

- Johannes Vedru, ERRi sporditoimetuse ajakirjanik

Žürii valib konkursile üldvõitja ja annab välja eripreemiad enda äranägemist järgi. Konkursi peaauhinnaks on Fitbit aktiivsusmonitor, teised auhinnad on välja pannud Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum, Eesti Olümpiakomitee ja koostööpartnerid.

Võistlustööd saata elektrooniliselt aadressile info@spordimuuseum.ee. Esseefaili nimi esitada kujul perekonnanimi.eesnimi.pdf/doc/docx. Esseefaili lisada kontaktandmed – nimi, e-mail, kool ja klass/eriala.

Konkursile ootame töid kuni 18.04.2020. Võitjad teatatakse muuseumi kodulehe, sotsiaalmeedia ja teiste kanalite vahendusel hiljemalt 02.05.2020.

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks