Euroopa Spordinädal spordimuuseumis!

23.09.2022 - 02.10.2022
Mis on Euroopa Spordinädal?

Riike 42, üritusi 23 000, inimesi üle 13 miljoni! Ei, jutt pole Eurovisiooni lauluvõistlusest, vaid juba kaheksandat korda toimuvast üleeuroopalisest spordinädalast, mis kutsub elanikke Eestiski septembri viimasel nädalal end rohkem liigutama ja tervislike eluviiside eest seisma. 

Spordinädaga seoses ootame kõiki huvilisi spordimuuseumisse, kus lisaks tavapäraselt põnevatele näitustele on sel ajal lisaks toimumas ka kaasahaarav lisategevus muuseumiorienteerumise näol!

Orienteeruda saab Digikaaslase rakenduse abil, mis on hõlpsasti ligipääsetav igaühe isiklikust nutitelefonist. Viimase puudumisel on võimalik nutitelefoni laenutada ka muuseumi kassast. Juhendi, kuidas muuseumiorienteerumises ning seejärel ka auhinnaloosis osaleda, saab koos piletiostuga muuseumis.

Eraldi arvestus toimub kõigile tudengitele, kui 1. ja 2. oktoobril seoses Tartu Tudengipäevadega on sel ajal spordimuuseumi pääse 5€ (tudengistaatust tõendava dokumendi alusel).

Kõigi osalejate vahel lähevad loosi põnevad auhinnad, mille on välja pannud: Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum, hotell Pallas, Kampus, Aura Veekeskus, Ronimisministeerium ja Kauss.

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks