Euroopa Spordinädal spordimuuseumis

23.09.2023

Euroopa spordinädal tuleb taas ja ikka 23.-30. septembril! Terve nädala vältel on kavas kaasahaaravad tegevused nii suurele kui väikesele spordisõbrale. Spordinädalat alustame perepäevaga, kus külla tuleb USA bootcamp! Lisaks saab osaleda seikluslikus muuseumiorienteerumise mängus, kus kõikide osalejate vahel loosime välja vahvaid auhindu! Auhinnad on välja pannud spordimuuseum ja Liikumisaasta.

Vaata Facebooki eventi siit!

Sissepääs muuseumipileti või muuseumikaardiga.

AJAKAVA

23.09 kell 10-16 külas USA bootcamp! Kas oled kunagi mõelnud, kui raske on sõduri   varustus? USA sõduripoisid on 23. Septembril külas spordimuuseumis, tutvustavad oma varustust ja viivad läbi erinevaid katseid ning mänge! Ameerika Ühendriikide Armee “rucksack" (sõdurikott) kaalub põhiliselt 16 kilogrammi ja kannab kõike, mida sõdur vajab: magamiskott, toit, vesi ja palju muid esemeid. Kui lisada sellele veel kiiver ja soomustus, on kogu kaal veelgi suurem! Füüsilise vormi seisukohalt kasutatakse kogu varustusega liikudes alaselja, õlgade, jalgade ja kõhu lihaseid. Tule ja proovi ise järele!
23.09-01.10 muuseumi lahti-
olekuaegadel
muuseumiorienteerumine! Terve Euroopa Spordinädala vältel saad harivas ning lõbusas mängus proovile panna nii oma orienteerumisoskused kui ka teadmised Eesti spordi ja tulevate Pariisi olümpiamängude põnevamatest faktidest. Kõigi muuseumiorienteerujate vahel loosime välja vahvaid auhindu.


Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks