GALERII | Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi sünnipäeva nädalavahetus

30.01.2023
28.-29. jaanuaril toimus Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi sünnipäeva nädalavahetus, mil tähistati 60. sünnipäeva. Nii harivaid kui aktiivsemaid tegevusi jagus suurtele ja väikestele huvilistele.


Laupäeval, 28. jaanuaril oli võimalus panna kõigil ennast proovile vehklemises ning laserpüssist laskmises. Lisaks avanes uhiuus juubelinäitus „Spordimuuseum asjade keeles", kuhu toimus ka eksklusiivne kuraatorituur. Samuti oli võimalus osavõtta püsinäituse ekskursioonidel ning uurida lähemalt Eesti spordiloost. Juubelipäeval oli üleval ka fotoboks, kus kõik sõbrad-pered-tuttavad said jäädvustada meeleolukaid fotosid.

Pühapäeval, 29. jaanuaril tuli külla Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi, kes organiseeris mitmeid põnevaid harivaid ning aktiivseid tegevusi. Proovile sai panna ennast lauatenniseroboti vastu mängimises, üleshüppes ning ka oma teadmised toitumises. Õhtu tipphetkeks aga oli paneelvestlus noorsportlase Eneli Jefimovaga, kes rääkis oma ujumiskarjäärist ning spordimaailma telgitagustest.

Mõlemal päeval oli külas lastelemmik kangelane Limpa, kes rõõmustas lapsi ja pani ka ise ennast proovile kõikides alades. Avatud oli ka töötuba, kus pisemad said näpud soojaks meisterdamises. Töötoas valmis postkaart, mis oli võimalik panna postkasti ja saata oma lähedastele-sõpradele. Lisaks sai ka fotoseinal lõbusaid mälestusi jäädvustada.

Vaata fotoboksi galeriid SIIT.

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks