Gerd Kanter sai auväärse koha Eesti Spordi Kuulsuste Hallis

02.03.2024

2. märtsil sai Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis kohtuda endise Eesti tipp-kettaheitja Gerd Kanteriga. Ühtlasi tähistati tema vastuvõtmist Eesti Spordi Kuulsuste Halli liikmeks.

Laupäeval oli fännide rõõmuks spordimuuseumis kohal olümpiasangar Gerd Kanter, kellele anti pidulikult üle kuulsuste halli auplaat. Lisaks Kanterile tunnustati ka teisi värskeid kuulsuste halli liikmeid.  

Spordimuuseumisse tulnud külalised said osa võtta põnevast vestlusringist, mida juhtis spordiajakirjanik Johannes Vedru. Kanter jagas oma kogemusi ja mälestusi sportlaskarjäärist ning vastas huviliste tabavatele küsimustele. Lisaks oli kõigil soovijatel võimalus saada olümpiavõitjalt autogramm. 

„Väga äge on nii väärika seltskonnaga kuuluda Eesti Spordi Kuulsuste Halli,” sõnas olümpiavõitja Gerd Kanter. „Ma loodan, et meie minevik ja olevik inspireerib ka meie noori ühel hetkel spordi teed valima ja oma samme selles suunas tegema,” lisas Kanter. 

Kanter andis spordimuuseumile üle enda 2012 teemantliiga võiduauhinna. Kanteri ja teiste uute kuulsuste halli liikmete esemeid saab näha spordimuuseumi fuajee alal. Hiljem lähevad esemed Eesti Spordi Kuulsuste Halli, mis asub muuseumi teisel korrusel. Lisaks Kanterile lisandusid kuulsuste halli purjetajad Tõnu ja Toomas Tõniste, maadleja August Neo ning korvpallitreener Edgar Naarits.

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks