Hariv ja aktiivne vaheaeg Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis!

20.02.2021 - 28.02.2021

Alates 20. veebruarist kuni 28. veebruarini (erandkorras avatud ka esmaspäeval ja teisipäeval) saab Spordimuuseumis vaadata 2021. aasta suveolümpiamängude maskottide meelelahutuslikke ja harivaid multifilme. Põnevaid linateoseid on võimalik nautida muuseumi tavapärastel lahtiolekuaegadel ehk kell 11.00-18.00.

Filmisaali on selleks ajaks loodud spetsiaalne lebola, kus külastajad saavad lesida mugavates kott-toolides. Lisaks toimb avatud töötuba, mille käigus meisterdavad kõik huvilised endale juhendaja eestvedamisel vahva olümpiamängu.

Pärast põhitegevuse lõppemist võivad inimesed minna maja peale niisama uudistama, et tutvuda mullu sügisel avatud uhiuue püsiekspositsiooniga üldisemalt. Interaktiivsete atraktsioonide kõrvalt aitavad silmaringi laiendada külluslikud näituseruumid, mille koosseisus on ka Eesti atleetidele pühendatud olümpiateemaline sektsioon.

Töötubade ajad:

20.02-28.02 12.00 ja 15.00

NB! Vastavalt uutele koroonapiirangutele toimuvad töötoad iseseisvalt ehk meisterdada saab vastavalt kirjutatud juhendile ning vajadusel saab laps kasutada vanema abi. Töötubadesse on lubatud piiratud arv lapsi ehk soovitame ette registreerida aadressil haridus@spordimuuseum.ee.

Osalemine toimub muuseumipileti soetamise alusel.


Oluline teada!

Kuna tahame pakkuda ägedaid elamusi võimalikult turvaliselt, siis oleme loonud teatavad ettevaatusabinõud.

  • Desinfitseerime regulaarselt nii oma atraktsioone kui üldkasutatavaid pindu.
  • Kassast saab küsida tasuta ühekordset maski või osta endale Spordimuuseumi kujundusega korduvkasutatav näokate.
  • Ekspositsiooniruumid on varustatud kätepuhastusvahenditega, kõiki ruume õhutatakse regulaarselt ja ventilatsioonisüsteem tagab järjepideva õhuvahetuse.
  • Töötubade vahendeid desinfitseeritakse pärast iga kasutuskorda, lauad paiknevad hajutatult.


Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks