Inimlauajalgpallilahing soomlastega tõi võidu põhjanaabritele

13.06.2017
Laupäeval toimus Soome 100. sünnipäeva auks üle Eesti enam kui 100 jalgpallimängu eestlaste ja soomlaste vahel. Mitteametlikult peeti ka Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis üks lahing muuseumipere ja kohalike soomlaste vahel.

Soomlastele omaselt pakkusid võõrustajad kohe alguses välja väikese jäähokipoole toomise mängureeglitesse, mistõttu lepiti kokku, et mängitakse kolm kolmandikku. Eesti võistkond pidas enda põhiliseks tugevuseks pikkuseelist, mis paraku inimlauajalgpallis suurt eelist ei anna, ja naisliikme olemasolu, mis tõi küll mõningast värsket hingamist mängu käiku, kuid võiduks sellest siiski ei piisanud. Võõrustajatele suurt võimalust ei jäetud - soome hõimuvennad haarasid liidripositsiooni kohe alguses ja lõppkokkuvõttes saavutati 4:2 võit. Mängu kuraatoriks ja kohtunikuks oli tuntud kirjanik, spordimuuseumi sõber Mika Keränen. "Jube lahe mäng," võttis kirjanik inimlauajalgpalli kolme sõnaga kokku mängu, mida ta ise nimetas stangejalgpalliks. 

Soome koondisse kuulusid Tartu Soome koolist Samuli Karhumaa, Aate Karhumaa, Lari Paukkunen, Olli Paukkunen ja Andreas McKeough. Võistkonna nimeks sai FC Makkarat. 
Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi samanimelise jalgpallikoondise liikmeteks olid Siim Randoja, Kalle Voolaid, Rait Männik, Kristiin Hanimägi ja Toomas Koitmäe.


Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks