Jäähoki MM-karikas spordimuuseumis!

01.10.2019
Alates kolmapäevast, 2. oktoobrist on Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis võimalik lähemalt tutvuda  Soome meeste jäähokikoondise 2019. aastal võidetud maailmameistrivõistluste võidutrofeega.

Kõigest mõned kuud tagasi toimunud maailmameistrivõistluste turniiril Slovakkias polnud Soome kaugeltki kulla pretendent, kuid ometigi õnnestus Soomel kolmes viimases mängus võita turniiri favoriite: veerandfinaalis Rootsit, poolfinaalis Venemaad ja finaalis Kanadat. Soomele oli see alles kolmas MM-tiitel. Varasemalt on maailmameistriteks tuldud 1995. ja 2011. aastal.

Jäähoki maailmameistrivõistluste võidukarikat Eestis näha on eriline sündmus – oleme alati põhjanaabritele pöialt hoidnud ning nende võitude üle rõõmustanud. Seetõttu on Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumil hea meel tuua Eestisse kaheks nädalaks rahvusvaheliselt olulise meeskonnaspordiala valitseva maailmameistri originaalkarikas. Samuti on märkimisväärne, et ese jõuab eestlaste ette enne kui Soome enda spordimuuseumisse.

Lisaks MM-karikale on näitusel välja pandud Soome meeste jäähokikoondise hokivarustus ning mängusärgid nii varasemast kui ka praegusest ajast.

Viimastel aastatel on Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum teinud koostööd mitmete Euroopa tippu kuuluvate spordiorganisatsioonidega. 2018. aastal tõime eksklusiivse erinäitusena Hispaaniast kohale Real Madridi olulisimad trofeed ja auhinnad. 2019. aasta kevadel tutvustasime külastajatele Euroopa klubikorvpalli tippu kuuluva Kaunase Žalgirise varakambrisse kuuluvat. Mõlemad rahvusvahelised projektid tõid muuseumisse tuhandeid spordisõpru.

Jäähokiteemaline erinäitus on spordimuuseumis avatud 2.-13. oktoobrini.

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks