Jaga meiega oma olümpiamälestust!

19.05.2020

Käesoleval aastal möödub 40 aastat, mil Eestimaa pinnal toimusid olümpiamängud. Seetõttu kutsub Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum Tallinnas toimunud purjeregati võistlusest mälestusi jagama.

1980. aasta Moskva suveolümpiamängude raames koju toodud purjetamise võistlusi meenutatakse kui suurejoonelist sündmust Eesti spordiloos, millele saab täna tagasi vaadata toredate mälestuste ning rohke pildimaterjali abil.

Ka Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi kogudesse on aja jooksul jõudnud palju fotosid 1980. aastal Tallinnas toiminud olümpiaregati võistlusest, mille olemegi nüüd teie kõigi jaoks aadressile muis.ee vaatamiseks üles riputanud! Kuid mitte ainult vaatamiseks - spordimuuseum kutsub üles kõiki, kel aastatetagusest suursündmusest mõni lugu rääkida on, seda meiega jagama!

Kõikide “Olümpiaregatt Tallinn 1980” fotodega saab tutvuda Eesti muuseumide veebiväravas www.muis.ee. Palun aita meil tuvastada fotodel olevaid inimesi, kohti ja sündmusi või lisa kommentaaridesse mõni tore meenutus olümpiaregatist! Juhendi, kuidas veebilehel liikuda ning oma mälestus kirja panna, leiab SIIT. 

Lisainfo saamiseks kirjuta kogud@spordimuuseum.ee

Head meenutamist! 

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur elamusnäitus, püsiekspositsioon ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Spordi- muuseumi ajaveeb

Muuseumi ajaveebis vastame küsimustele, arutleme muuseumiteemadel ja räägime spordiloost pisut vabamas võtmes. 
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2020 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 140 411 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks