Jalkateemaline perepäev Spordimuuseumis!

12.06.2021 - 12.06.2021
11. juuni õhtul antakse Itaalia pealinnas Roomas avapauk jalgpalli Euroopa meistrivõistlustele. Üheskoos sellega algab kuu aega kestev vutihullus, millega läheb kaasa ka Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum.

Päev pärast esimest matši toimub suur pereüritus, kus astub muuseas ülesse tuntud trikijalgpallur Eno Lints. Noortele toimub töötuba, mille käigus õpitakse erinevaid vigureid palliga ning samuti saavad kõik huvilised osaleda jalkateemalises aardejahis. Viimast on võimalik lahendada terve avamisaja jooksul.

Samal ajal kui lapsed õpivad uusi oskuseid, saavad papsid ja emad minna tutvuma uhiuue näitusega, mis on pühendatud EM-il osalevatele koondistele. Täpsemalt on eksponeeritud Eesti rahvustiimi mängud 24 riigiga, kes tänavusel tšempionaadil võitlustulle astuvad. Eksponaatide seas on rohkelt ikooniliste superstaaride särke nagu näiteks Paolo Maldini või Jan Koller. Lisaks saab näha poolehoidjate salle, rinnamärke ning palju muud huvitavat.

AJAKAVA:

12.00 trikijalgpalluri efektne etteaste

12.05 avasõna Eno Lintsiga

12.20 töötuba

12.50 aardejaht

al. 13.30 vabaprogramm muuseumis

Tõmba selga oma kõige armsam ja lemmikum fänniriie ning tule koos kallite inimestega Spordimuuseumisse. Mõnus koosviibimine enne õhtuseid vastasseise Belgia-Venemaa ja Soome-Taani vahel on garanteeritud

Sissepääs toimub pileti soetamisel (alla 8-aastastele sisenemine tasuta).

NB! Kuna tegemist on mahukama koosviibimisega, siis palume külastajatel käituda vastutustundlikult - haigena tasub koju jääda ja muuseumisse sisenedes tuleb desinfitseerida käsi. Soovi korral saab 1. korruse leti juurest võtta endale ühekordse maski. Meie garanteerime omalt poolt, et kõik üldkasutuses olevad pinnad oleksid puhtad ning ventilatsioon tagaks värske õhu.


Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur elamusnäitus, püsiekspositsioon ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Spordi- muuseumi ajaveeb

Muuseumi ajaveebis vastame küsimustele, arutleme muuseumiteemadel ja räägime spordiloost pisut vabamas võtmes. 
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2020 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 140 411 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks