Jõulukink kõigile spordisõpradele: algas suure „Eesti spordi loo“ ettetellimine

13.11.2018

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum toob Eesti juubeliaasta lõpetuseks jõulude eel poelettidele raamatu „Eesti Spordi Lugu“ ehk üldhaarava ülevaate meie spordiloost 19. sajandist kuni tänapäevani. Teos on oluline verstapost kogu Eesti spordi jaoks – ühtki nii põhjalikku tervikkäsitlust Eesti spordist varasemalt ilmunud ei ole.

Spordimuuseumi juhi Siim Randoja sõnul on spordiraamatu avaldamise näol tegemist pikaajalise ja muuseumi jaoks märgilise tähendusega teose valmimisega. „Raamatu koostamise põhiraskus pärineb spordimuuseumist – meie spordiajaloolased Kalle Voolaid ja Kaarel Antons on valmis saanud tervikkäsitlusega Eesti spordist, millest võiks saada kohustuslik element iga spordisõbra raamaturiiulis,“ rääkis Randoja. „Eesti sport on võimas – meie seas on raskustest ja väiksest rahvaarvust hoolimata alati leidunud kangelasi, kellele inimesed üheskoos nii heas kui halvas kaasa elavad. Need lood väärivad kaante vahele saamist.“

“Eesti Spordi Loo” näol on tegemist spordimuuseumi ajaloo suurima raamatuprojektiga. Raamatu koostamisele on kulunud enam kui kaks aastat. “Hulga seniavaldamata fotomaterjali ja mitmete põnevate tausta avavate lisadega täiendatud teos pakub lugemist nii sügavamatele spordihuvilistele kui kõigile neile, kes soovivad alusteadmisi Eesti spordiajaloost,” lubas raamatu autor Kalle Voolaid.

Raamatut saab soodushinnaga ette tellida aadressil spordiraamat.spordimuuseum.ee. Teos jõuab poelettidele 10. detsembril 2018.


Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks