Kääriku hotellis saab nüüdsest ööbida otsekui olümpiamängude keskel

15.02.2024

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi ning Kääriku Spordikeskuse koostöös on valminud olümpiateemalised hotellitoad, mis annavad ülevaate kõigist senitoimunud olümpiamängudest. Ainulaadne projekt võimaldab hotellikülalistel osa saada erakordsest kogemusest, tuues esile olümpiamängude põnevust ja inspireerivaid hetki. 

Unikaalne projekt kasvas välja mõlema asutuse huvist teha osa olümpialoost inimestele kättesaadavamaks ning hotellitubadele olümpiatemaatika abil lisaväärtust luua. „Kääriku on olnud läbi aastakümnete paik, kust on mindud olümpiamedalite järele ja paljudel selle treeningpaikadel on medalisära küljes,” ütles Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi kuraator ja projekti üks osalistest Rait Männik. „Seetõttu tundus olümpiateema ka sobilik valik,” lisas Männik.

Iga tuba pakub külastajale haarava ülevaate ühest olümpiamängust ja toob esile just seal toimunud huvitavamad seigad. Tubade kujundamisel on kasutatud olümpiasümboolikat ja ainulaadseid fotosid Rahvusvahelise Olümpiakomitee arhiividest, mis aitavad lisaks põnevatele faktidele värvikalt elustada olümpiamängude võtmesündmusi.

„Saavutusspordile suunatud keskuses peab saavutussport olema tunnetatav ka magades ja targale spordile suunatud keskuses peab tarkus olema nähtav ka puhkehetkedel. Spordiviktoriinidel osalejatele saab Käärikul ööbimine olema suureks eeliseks,” sõnas SA Tehvandi spordikeskuse juhatuse liige Kristjan Karis. „Täname keskuse poolt Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi meeskonda ideega kaasa tulemast, et ühiselt õnnitleda Eesti Olümpiakomiteed 100. aastapäeva puhul,“ lisas Karis.

Spordimuuseumi juhi Siim Randoja sõnul teeb head meelt asjaolu, et olümpialiikumine ja -idee on väikese näituse näol nüüd jõudnud Käärikul ka hotellitubadesse. „Eriti rõõmustav on, et olümpiatubades on esmakordselt võimalik peatuda just käesoleval Pariisi olümpia-aastal,” kirjeldas Randoja.

Kääriku Spordikeskus on Eesti suurim sporditreeningbaas ja tipptasemel olümpiaettevalmistuskeskus koos kõigi tugiteenuste osutamisega. Ka Eesti kuldne epeenaiskond oli enne triumfiga lõppenud Tokyo olümpiat 2021. aastal Käärikul laagris.

Euroopa Aasta Muuseum 2024 nominatsiooni pälvinud spordimuuseum on Käärikuga koostööd teinud ka varem – näiteks 2023. aastal valmis Kääriku 75. juubeliks sisukas ülevaatenäitus spordibaasi senistest tegemistest ja arengutest. Hulgalise materjaliga toimunud olümpiamängudest ja meie endiste ning praeguste olümpiasportlaste esemetega on võimalik tutvuda ka spordimuuseumis kohapeal.

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks