Kalevi lipp spordimuuseumis hoiul

07.09.2017
Kolmapäeval, 6. septembril jättis Eesti Spordiselts Kalev hüvasti aastakümneid oma koduks olnud majaga Tallinnas Pärnu mnt 41. Viimast korda olid kalevlastele avatud 1929. aastal valminud vana spordimaja kõik uksed, demonstreeriti vanu näitusi, postereid ja mälestusesemeid – ning huvilisi-kalevlasi oli kohale tulnud rohkesti. Meenutuspäeval “70 aastat kalevlust” said sõna teenekad spordiseltsi liikmed, esinesid maestro Olav Ehala ning noored Pirueti võimlejad. Oma roll oli sel päeval täita ka Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumil – nimelt, kuni Kalevi uus päris oma kodu veel valminud ei ole, andis Kalevi juhatuse liige Aleksander Tammert spordiseltsi lipu piduliku tseremoonia käigus spordimuuseumisse ajutisele hoiule. Muuseumi poolt lipu vastu võtnud Urmet Paloveer ja Kalle Voolaid kinnitasid aga omalt poolt, et Tartus hoitakse reliikviat hästi.  4


Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks