Spordimuuseumi näitus jõudis edukalt Kanadasse

03.10.2019

28. septembril kulmineerus üks pikk teekond Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi ajaloos – Kanada eestlaste populaarses kokkusaamiskohas Torontos, Tartu College’i majas avati pidulikult mitmeaastase eeltöö tulemusena koostöös sealse Väliseesti muuseumiga valminud näitus „Eesti sport Kanadas“.

Avalöögi sai näitus koos Tartu College’i 49. sünnipäeva tähistamisega. Päeva sportlikule vaimule sobivalt oli valitud ka selle teine kõrghetk – piduliku Vello Sootsi loenguga astus üles rütmilise võimlemise maaletoojaid Kanadas, rahvusvahelise võimlemisliidu FIG auliige proua Evelyn Koop. Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi poolt tutvustasid näitust ja tänasid koostööpartnereid teadur Kalle Voolaid ja muuseumi arendusjuht Toomas Koitmäe. 

Väljapanek jääb huvilistele vaadata kuni järgmise aasta veebruari keskpaigani.

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur elamusnäitus, püsiekspositsioon ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Spordi- muuseumi ajaveeb

Muuseumi ajaveebis vastame küsimustele, arutleme muuseumiteemadel ja räägime spordiloost pisut vabamas võtmes. 
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2020 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 140 411 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks