Legendaarne olümpiavõitja külastab spordimuuseumit!

05.07.2017 , 17:00
Kolmapäeval, 5. juulil kell 17 külastab Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumit kümnevõistluse olümpiavõitja Nikolai Avilov, kes jagab enda mälestusi ja vastab küsimustele seoses enda sportlaskarjääri ja sellele järgneva perioodi kohta.

Fred Kudu üks kuulsamaid õpilasi kümnevõistleja Nikolai Avilov on pärit Ukrainast. Olümpiamängudel osales ta kolmel korral. 1968. aastal jäi ta esimesena poodiumilt välja, kuid 4 aastat hilem Münchenis võitis ta maailmarekordiga. Olümpiakullale lisas ta 1976. aastal ka olümpiapronksi. Hiljem on Avilon ka ise juhendanud mitmete maade kergejõustiklasi. Veel täna on tema kümnevõistluse punktiskoor maailma kõigi aegade edetabeli esisajas. Avilovi tipptulemustes on oma osa ka Eestil - Avilovi peamiseks treeningpaigaks oli meie oma Kääriku.


Tule legendile külla!

Kohtumine toimub koostöös Eesti Spordiajaloo Seltsiga.

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur elamusnäitus, püsiekspositsioon ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Spordi- muuseumi ajaveeb

Muuseumi ajaveebis vastame küsimustele, arutleme muuseumiteemadel ja räägime spordiloost pisut vabamas võtmes. 
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2020 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 140 411 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks