Legendaarne olümpiavõitja külastab spordimuuseumit!

05.07.2017 , 17:00
Kolmapäeval, 5. juulil kell 17 külastab Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumit kümnevõistluse olümpiavõitja Nikolai Avilov, kes jagab enda mälestusi ja vastab küsimustele seoses enda sportlaskarjääri ja sellele järgneva perioodi kohta.

Fred Kudu üks kuulsamaid õpilasi kümnevõistleja Nikolai Avilov on pärit Ukrainast. Olümpiamängudel osales ta kolmel korral. 1968. aastal jäi ta esimesena poodiumilt välja, kuid 4 aastat hilem Münchenis võitis ta maailmarekordiga. Olümpiakullale lisas ta 1976. aastal ka olümpiapronksi. Hiljem on Avilon ka ise juhendanud mitmete maade kergejõustiklasi. Veel täna on tema kümnevõistluse punktiskoor maailma kõigi aegade edetabeli esisajas. Avilovi tipptulemustes on oma osa ka Eestil - Avilovi peamiseks treeningpaigaks oli meie oma Kääriku.


Tule legendile külla!

Kohtumine toimub koostöös Eesti Spordiajaloo Seltsiga.

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks