Suurriikide võimuvõitlus nurjas olümpiamängudel osalemise

Sel neljapäeval, 5. detsembril kell 17.30 toimub Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis sügishooaja viimane "Tagasivaate neljapäev" ning juttu tuleb 1984. aasta Los Angelese suveolümpiamängudest, kus Eesti tippsportlased suurriikide võimuvõitluse tõttu ei käinud.

Sellegipoolest on spordimuuseumi kogudes põnevaid esemeid, mis räägivad lugusid eestlastest nende mängude lävepakul. Käime üle need lood, mis seonduvad kättesaamatuks jäänud mängudega ning kelle sportlaskarjääri USA ja NSV Liidu tippjuhid jõuliselt sekkusid.

Muuseum ja selle kogud on suured, mistõttu on lugusid ja põnevat avastamist palju. Eksklusiivseks ja eriliseks teebki umbes 45 minutit toimuva jalutuskäigu, et muuseumi ajaloolased toovad külastajate ette esemeid, mis igapäevaselt väljapanekutel pole ja tavakülastaja ei näe, seda koos kaasahaaravate lugudega isikutest ja ajastutest.

„Tagasivaate neljapäev“ leiab aset Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis (Rüütli 15, Tartu). Üritusel kehtib eripilet 2€.

Kohtumiseni ajaloorännakul!

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks