Maailma olümpiamuuseumid kogunesid Tartus

05.06.2017

1.-2. juunini võõrustas Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum Tartus Lydia hotelli sündmuskeskuses rahvusvahelise olümpiamuuseumide koostöövõrgustiku (OMN, inglise keeles Olympic Museums Network) kogude ja kogumispoliitika töörühma kõrgetasemelist kokkusaamist.

 

Üheksa olümpiamuuseumi, teiste seas Lausanne’i, Katari, Barcelona ja Soome, esindajate osavõtul toimunud kokkusaamisel käsitleti mitmeid olulisi muuseumikogusid puudutavaid küsimusi. Muuhulgas analüüsiti, kui põhjalikult on soovitav ja vajalik kaevuda esemete algupärasse enne nende võimalikku kogusse vastu võtmist, vaadeldi digiteeritud fotopärandi võimalikult avatud kasutamise võimalusi, süveneti 3D võimalustesse muuseumitöös ning tutvuti Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis talletatud pärandiga, seda eeskätt 1980. aasta Tallinna olümpiaregati materjalide näitel. Lisaks said kohaletulnud teha ringkäigu uues Eesti Rahva Muuseumis ning uuenenud Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis.

 

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi juhi Siim Randoja sõnul näitab sedavõrd laiapõhjaliste mõõtmetega kokkusaamine spordimuuseumi rahvusvahelist haaret. “Saime kindlust, et Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumil ja eelkõige meie väärtuslikul kogul on selge koht maailma muuseumimaastikul, meie tööd erinevates teadusvaldkondades hinnatakse kõrgelt,” kinnitas Randoja. Samuti avaldasid Randoja sõnul maailma olümpiamuuseumide esindajatele muljet spordimuuseumi uuenduslikud viisid spordiloo jutustamiseks kaasaegsete tehniliste lahenduste abil.

 

Rahvusvahelise Olümpiakomitee ja Lausanne’is asuva Olümpiamuuseumi initsiatiivil loodud olümpiamuuseumi koostöövõrgustik rajati Lausanne’is 2006. aastal, Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum on selle võrgustiku asutajaliige.


Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks