Mart Poom võttis tuhandete jalgpallifännide ees vastu Eesti Spordi Kuulsuste Halli autahvli

10.06.2025









Eesti Spordi Kuulsuste Halli liige Mart Poom koos Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi juhatuse liikme Siim Randojaga. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee 

Eile, 9. juunil, andis Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi juhatuse liige Siim Randoja A. Le Coq Arenal pidulikult üle jalgpallur Mart Poomile Eesti Spordi Kuulsuste Halli autahvli, tunnustades tema silmapaistvat panust Eesti sporti. Autahvli üleandmine toimus Eesti ja Norra vahelise MM-valikmängu eel.  

„Staadionil oli selgelt tunda, kui sügava jälje on Mart Poom jätnud Eesti jalgpalli, sest inimesed elasid tunnustamise hetkel häälekalt kaasa,“ sõnas Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi juhatuse liige Siim Randoja. „On suur au, et saame selliseid hetki tähistada suure publiku ees,“ lisas Randoja. 

Iga Eesti Spordi Kuulsuste Halli liige, sealhulgas Mart Poom saab oma isikliku väljapaneku Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi püsinäitusel, mis sisaldab seinasuurusel ekraanil projitseeritavat videolugu, autahvlit ja elulugu arvutikonsoolil. Püsinäitusel on varasemast ajast ka Mart Poomi isiklikud esemed, näiteks tema väravavahi kindad, millega saavad külastajad tutvuda.  

Sel aastal valiti Eesti Spordi Kuulsuste Halli lisaks Mart Poomile sportlastest ka kergejõustiklane Laine Erik-Kallas ning korvpallur Martin Müürsepp, spordi mõjutajatest osutus valituks spordiajakirjanik- ja kommentaator Lembitu Kuuse. Teiste kuulsuste halli liikmetega saab tutvuda spordimuuseumi kodulehel või muuseumi lahtiolekuaegadel kohapeal. 

Eesti Spordi Kuulsuste Hall austab ja tõstab esile Eesti spordi läbi aegade mõjukamaid sportlaseid ja taustajõude. 2020. aastal valis komisjon kuulsuste halli avaliikmeteks 50 eelmise sajandi silmapaistvat sportlast ja sporditegelast ning see on iga-aastaselt täienemas 2-4 Eesti spordiloo suurkujuga, kelle karjääri lõpust on möödunud vähemalt 5 aastat.  

Jalgpallur Mart Poomi Kuulsuste Halli varasema artikliga saab tutvuda siin.


Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur võitluskunstide teemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks