Muuseum tuleb külla olümpia eriprogrammiga

10.01.2022

Möödunud aasta oli eestlastele väga edukas olümpia-aasta ning sel korral ei pea kaua ootama ka järgmisi olümpiamänge, mis toimuvad juba vähem kui kuu aja pärast! Kuna olümpiamängud on praegu aktuaalsed nii väikeste kui ka suurte seas, külastame sel aastal koole ja lasteaedu olümpiamängude teemalise eriprogrammiga.

Programm põhineb olümpiaväärtuste haridusprogrammi (Olympic Values Education Programme) õppemetoodikal, mis on Rahvusvahelise Olümpiakomitee välja töötatud. Olümpiaspordi traditsioone ja väärtusi (sõprus, austus, eneseületus) kasutatakse kui konteksti eluks vajalike oskuste, väärtushinnangute ja tervisliku eluviisi õpetamisel.

Tavapäraselt maksab muuseumi külastus kooli 450€ ja lasteaeda 350€, kuid tänu Eesti Kultuurkapitali taotlusele saame 10le esimesele registreeruvale õppeasutusele programmi pakkuda 50% soodsamalt. Hinnas sisaldub programmi läbiviimine kuni kolmele grupile. Hinnale lisandub transpordi tasu. 

Täpsem info: haridus@spordimuuseum.ee


Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur elamusnäitus, püsiekspositsioon ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Ajaveeb

Muuseumi ajaveebis vastame küsimustele, arutleme muuseumiteemadel ja räägime spordiloost pisut vabamas võtmes. 
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2020 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 140 411 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks