Muuseumi sünnikodu spordipeatükk lõppes

27.09.2017
Ei juhtu just tihti, et sport ja religioon nii tugevalt seotud on. Selles majas, mis on olnud lugematul hulgal noorte ja vanemate vaimseks ja füüsiliseks teejuhiks, on kokku saanud uskumatult palju lugusid ja radasid. Ka Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum sai kuuekümnendatel oma alguse Maarja kirikust, toonasest EPA võimlast. Korvpall ja maadlus on kõigest kaks näidet spordialadest, mille üheks tähtsamaks koduks Tartus just seesama saal olnud on. Kolmapäeval sai selle uskumatu maja üks etappidest auväärse, emotsionaalse ja igati väärika lõpu. See ei ole aga kohe kindlasti kurb lõpp. On aeg kirikule tänusõnad öelda ja aidata kaasa sellele, et paiga algne funktsioon saaks hiilgavalt taastatud. See maja ja need inimesed on seda väärt. Me lubame, et muuseumile annetatud viimane korvivõrk ja tähtede autogrammidega korvpall jäävad võimla lugu edasi jutustama!
Loe rohkem ÕHTULEHEST ning vaata ka GALERIID!

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks