Muuseumihariduse infopäevad õpetajatele

26. augustil kell 10.00-17.00 leiab aset virtuaalne muuseumihariduse infopäev „Õppekäik? Muuseumisse!“. 

Eesti Kunstimuuseumi korraldataval e-üritusel tutvustatakse peagi algava õppeaasta haridusprogramme erinevates valdkondades. Teemadevalik on laia ampluaaga, ulatudes humanitaarvallast loodus- ja reaalaineteni. Samuti pakutakse programme kõikidele vanuseastmetele eelkooliealistest gümnasistideni.

Spordimuuseum presenteerib sel korral virtuaaltundi "Olümpia avastamistund", kus tehakse juttu põnevast olümpiaajaloost, -tänapäevast, sümbolitest ning esemetest! Kas teadsid näiteks, et just lapsed valisid välja Tokyo olümpia- ja paraolümpia maskotid? Või hoopiski seda, et neil on ka supervõimed? Ei ole kuulnud? Sel juhul löö ettevõtmises kaasa ja vii end parimate pakkumistega enne septembrit kurssi! 

Täpsema informatsiooni ettevõtmise ja osalemise kohta leiab SIIT!

***

27. augustil ehk päev pärast esmast tutvusringi toimub juba järjekordne teabemess, seekord reaalses elus Tartu Ülikooli muuseumis kell 11.00-15.00. Tegevuskava on jaotunud kolme ruumi vahel -  messiala paikneb TÜ muuseumi valges saalis (Lossi 25), töötoad toimuvad TÜ muuseumis (toomkirikus) ning Tartu Tähetornis.

ESOM-i haridusosakonna inimesed tutvustavad omalt poolt, mida põnevat on spordimuuseumil pakkuda saabuval õppeaastal koolidele ja õpetajatele. Lisaks saavad huvilised osaleda kell 14:30-15:00 toimuvas töötoas „Spordimuuseumi olümpiaprogrammid“, kus presenteerime mitmeid olümpiateemalisi haridusprogramme ning jagame kasulikke nippe, kuidas edastada olümpiaväärtuseid läbi praktiliste/liikuvate tegevuste. Siinkohal lähtume rahvusvahelise olümpiakommitee poolt koostatud olümpiaväärtuste haridusprogrammist.


Esialgne päevakava:

Kl 10.45 – 11.15 – registreerimine, kogunemine, tõendite kontroll jne

Kl 11.15-11.45 – arengupsühholoog Pirko Tõugu avaloeng

Kl 11.45-12.15 – kohvipaus õpetajatele toomkiriku varemetes

Kl 11.45 -15.00 – avatud on messiala

Kl 12.15-12.45 – töötubade I sessioon (Tervisemuuseum, Meremuuseum)

Kl 13.00-13.30 – töötubade II sessioon (Rahvusarhiiv, TYPA, Vabamu, Jääaja keskus, EKM)

Kl 13.45-14.15 – töötubade III sessioon (Eesti Ajaloomuuseum, Tartu Mänguasjamuuseum, Eesti Maaelumuuseumid, Nukuteatrimuuseum, Saaremaa Muuseum)

Kl 14.30-15.00 – töötubade IV sessioon (Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, ERM, Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum, Tallinna Kunstihoone)

Tutvu infopäevaga lähemalt korraldaja ametlikult KODULEHELT!

NB! Lähtuvalt Vabariigi valitsuse otsustest avalike ürituste korraldamisel tuleb kõigil osalejatel esitada kehtiv COVID-19 tõend (kas vaktsineerimise, läbipõdemise või negatiivset COVID-19 testi tõend). Kohapeal viiruse testimise võimalust ei ole! Detailsema info nõuete kohta leiad SIIT

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks