Muuseumiöö Spordimuuseumis

18.05.2019 , 18:00 - 23:00

Spordimuuseum avab oma uksed hilisõhtul ka sellel aastal, tule ja avasta laupäeval, et öös on ka spordimustreid!

Alates kella 18.00 saavad huvilised tasuta külastada spordimuuseumi püsinäitust "Hortus Atleticus" II korrusel. Lisaks sellele on esimesel korrusel erandkorras avatud ülimalt eksklusiivne Kaunase Žalgirise korvpalliklubi väljapanek.

Öös on spordimustreid - ekskursioonid Spordimuuseumi salapärastesse muuseumihoidlatesse! Tutvu huvitavate spordirõivaste ja nende hoiustamistingimustega. Registreeri end enne info@spordimuuseum.ee kuna kohtade arv on PIIRATUD! Ekskursioonid toimuvad kell 20 ja 21 ning kestavad ca 30 minutit.

Eesti- ja ingliskeelsel elamusnäitusel "See on ralli!" on igaühel võimalik mehaanikuametit proovida ja kaardilugejate maailmaga tutvust teha. Näitusel on esemeid nii mootorispordi algusaegadest kui ka tänastelt ässadelt eesotsas Ott Tänaku ja Martin Järveojaga.

Lisatasu (3€) eest on võimalik proovida enda oskusi võidusõitja rollis (virtuaalprillidega), kihutades ralli MM-etappe läbi rallisimulaatoril.

Kell 22 algab oodatud ning ülipopulaarne spordimuuseumi ÖÖmälukas. Tegu on lõbusa tasuta mälumänguga, kus nuputamiseks pakutakse välja küsimusi nii sõnas, pildis kui ka helis. Õhtuhämaruses võivad mängida kõik ning mõttetöö erksuse saab proovile panna üksi, kaksi, pere- või sõpruskonniti. Võitjatele auhinnad, tagumistele lohutust! Et kohtade arv on piiratud, siis segaduste vältimiseks palun enda mängusoov eelnevalt registreerida aadressil malumang@spordimuuseum.ee


Püsiekspositsioon

Eesti- ja ingliskeelne püsinäitus "Hortus Atleticus" pakub eneseharimise ja meelelahutamise võimalusi kõige erinevamatele sihtgruppidele - lastest ja turistidest tõsiste spordihuvilisteni välja. Tavapäraste spordiajalooliste ülevaadete kõrval on siin võimalik osaleda virtuaalses olümpiarännakus, pildistada end vanade jõumeeste seltsis, tutvuda vanade spordilehtedega, kuulata erinevate aegade muusikat jne. 

Kaunase Žalgirise varakamber

Põhjamaade ja Balti riikide parima korvpallimeeskonna varakamber on Eesti spordihuviliste jaoks avatud veel vaid viimaseid päevi. Välja on pandud väärtuslikum osa Žalgirise meeskonna poolt läbi aegade võidetud trofeedest, valik mängusärkidest ja muudest märgilistest esemetest. Näituse tekstid on eesti, inglise ja vene keeles.

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur elamusnäitus, püsiekspositsioon ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Spordi- muuseumi ajaveeb

Muuseumi ajaveebis vastame küsimustele, arutleme muuseumiteemadel ja räägime spordiloost pisut vabamas võtmes. 
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2020 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 140 411 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks