Spordimuuseumi ja Rein Taaramäe koostöös valminud näitus „Vaderi varandus“ on jõudnud Pärnu Keskraamatukokku

02.06.2023

Alates 2. juunist on kõigil huvilistel võimalus Pärnu Keskraamatukogus tutvuda Eesti ühe edukama rattasportlase Rein Taaramäe mitmekümne rariteediga tema spordikarjääri tipphetkedest. Näitus on osa Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi 2022. aasta samateemalisest eriväljapanekust. 

Rein Taaramäe, hüüdnimega Vader, on Eesti üks edukamaid rattasportlasi, kel on ette näidata mitmeid etapivõite maailma suurimatelt velotuuridelt Giro d’Italia ja La Vuelta ning kellest sai 2021. aastal teine eestlane, kes on kandnud suurtuuril punast liidrisärki. Lisaks Vuelta liidrisärgile saab eriväljapanekul tutvuda ka näiteks sama suurtuuri mägedekuninga särgi, Tour de France’i noorratturite liidrisärgi ning veel suure osa profiratturi varustusega.   

Eriliseks teeb väljapaneku lisaks tippesemetele just asjaolu, et see on valminud Rein Taaramäega koostöös. Lisaks loovutatud esemetele hõlmab näitus ka sportlase kommentaare ja analüüsi, mis aitavad paremini mõista rattaspordi köögipoolt. „Taaramäe on Pärnu kandist Vändrast pärit ja ise ennast sellekandi teedelt maailma tippklassi sõitnud,“ lisas spordimuuseumi ja näituse kuraator Rait Männik. „Seetõttu on igati loogiline, et esimese peatuspaiga peale näituse esimest avamist Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis leidis see just Pärnus.”  

Näitus jääb Pärnu Keskraamatukokku uudistamiseks kuni juuli alguseni.

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks