Tule löö kaasa spordimuuseumi olümpiamängude eriprogrammides! 

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum ootab 1.–12. klassi õpilasi osa saama uutest olümpiamängude eriprogrammidest, mis on pühendatud 2020. aasta Tokyo olümpiamängudele. Programmid on kaasahaaravad, liikuvad ja täis põnevaid teadmisi!

Osaleda on võimalik järgmistes programmides:

Meie kõigi mängud 
1.-9. klass

Tokyo olümpiamängude ootuses kutsume kõike noori osa saama haridusprogrammist, kus liikuva tunni, arendavate mängude ja grupitöö käigus arutleme koos õpilastega olümpiaväärtuseid: austus, sõprus ja endast parima andmine. Lisaks avastame olümpiamängude mitmekülgseid traditsioone ja tänapäeva. 

Spordihing 
1.-9. klass

Vahetult pärastolümpiamänge toimuvad paraolümpiamängud erivajadustega andekatele sportlastele. Ootame õpilasi programmi, et ühiselt liikuvas ja kaasahaaravas programmis kogeda ja mõelda paraolümpiaväärtustele nagu julgus, otsustavus, inspiratsioon ja võrdsus. Ühiselt avastame ka paraolümpiamängude ajalugu ja tänapäeva ning uurime spordivahendeid, mis on iseloomulikud just paraspordile.

Olümpiamängude lugu 
10.-12. klass

Arutleme nüüdisaegsete olümpiamängude taustal erinevaid maailmas toimuvaid ühiskondlikke protsesse ja probleeme. Kas universaalseid olümpiaväärtusi austavate spordipidustuste juures saab vaadelda erinevaid religioonidest, rassidest, poliitikast jne lähtuvaid jõujooni? Milliseid rahvusvahelisi pingeid on olümpiamängud oma ligi 125-aastase ajaloo juures näinud? Kuidas kasutavad olümpiamänge „spordivälised jõud“ oma eesmärkide teostamiseks? Nendele ja paljudele teistele küsimustele püüame vastuseid leida läbi värvika olümpiaajaloo.  

Pärast programmi saavad osalejad tutvuda olümpiavõitjate uhkete karikatega ja medalitega ning spordimuuseumi interaktiivsete eksponaatidega.

Programmide kohta leiad rohkem infot SIIT.

Tellimine: 5351 5699 või marju.loorits@spordimuuseum.ee


NB! Õpetajatele on spordimuuseumi külastus TASUTA!

Kohtumiseni spordimuuseumis


Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur elamusnäitus, püsiekspositsioon ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Spordi- muuseumi ajaveeb

Muuseumi ajaveebis vastame küsimustele, arutleme muuseumiteemadel ja räägime spordiloost pisut vabamas võtmes. 
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2020 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 140 411 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks