OMN aastakohtumine Šveitsis

Šveitsis Lausanne’is toimus üle kahe aasta rahvusvahelise olümpiamuuseumide koostöövõrgustiku OMN aastakohtumine, kus osalesid olümpiamuuseumide juhid üle maailma.  

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum on 2006. aastal ellu kutsutud koostöövõrgustiku, mis tänaseks on laienenud enam kui 30 muuseumini üle maailma, asutajaliige. Eestit esindas kohtumisel muuseumi juht Siim Randoja. 

Rahvusvahelise Olümpiakomitee peakorteris ja Olümpiamuuseumis aset leidnud kohtumistel said muuseumid ülevaate kriisiaastate arengutest olümpiamuuseumides ning hea lähtepositsiooni uuteks koostöösuundadeks ROK Olümpiamuuseumi ja teiste spordimuuseumidega muuhulgas Soomes, Poolas, Hispaanias ja mujal. Lisaks ametlikele kohtumistele sai ka põhjaliku ülevaate ROK Olümpiamuuseumi näitusetegevusest, kaasa arvatud ka nende värske ekstreemspordinäituse valmimisest, kuhu kõrvale sai jagada võrdlevaid kogemusi Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi jätkuvalt populaarse ekstreemspordinäituse „X-FAKTOR“ loomisest.  

Loe lähemalt SIIT!

Foto: International Olympic Commitee, Christophe Moratal

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks