Õpetajad saavad spordimuuseumisse tasuta!

02.10.2017
Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum pakub esimesena Eesti muuseumimaastikul õpetajatele võimalust tasuta muuseumit külastada.

Muuseumi juhi Siim Randoja sõnul tekkis idee säärane samm esimesena astuda seoses läheneva õpetajate päevaga. "Soovisime õpetajaskonnale tavapärasest pisut erinevat kingitust teha," rääkis Randoja. Tema sõnul on tavapärane praktika kampaania korras allahindluse või vabapääsmete pakkumine, kuid seekord otsustati pikaajalise uuenduse kasuks. "Selline soov on õpetajate seas juba aastaid liikunud, mistõttu me teame, et säärane soodustus läheb asja ette," kinnitas Randoja. Ta lisas, et külastus peaks õpetajaameti omapära ja väärikust arvestades tasuta olema üle Eesti ja avaldas lootust, et eestvedamisega liituvad ka teised Eesti muuseumid. Teadaolevalt on Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum esimene asutus Eestis, kes ITIC kaardi omanikele ehk õpetajatele määratud soodustuse 100 protsendini on viinud. 

Tasuta külastused annavad muuseumi juhi sõnul õpetajatele parema võimaluse tutvuda erinevate asutuste pakutavate võimalustega ka tulevasi grupikülastusi silmas pidades. "Muuseumit külastades saavad õpetajad ka ise proovida käed külge panna, saavad tutvuda selle keskkonnaga, ja sobivuse korral teha kaalutletud otsuse, mis on motiveeritud paremini kui kodulehelt või sotsiaalmeediast infot saades." 


Muuseumisse pääsevad tasuta kõik kehtivat ITIC-kaarti omavad õpetajad. ISIC kaardi omanikud saavad nüüd muuseumisse 20 protsenti odavamalt. 

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur elamusnäitus, püsiekspositsioon ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Spordi- muuseumi ajaveeb

Muuseumi ajaveebis vastame küsimustele, arutleme muuseumiteemadel ja räägime spordiloost pisut vabamas võtmes. 
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2020 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 140 411 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks