Spordimuuseum tegi tasuta kättesaadavaks interaktiivsed õppeprogrammid

Sooviga omalt poolt rikastada materjale ja lahendusi eriolukorras meetmena rakendatud e- ja distantsõppes, pakub Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum kõigile huvilistele tasuta kasutamiseks kahte interaktiivset õppeprogrammi, mis on valminud tippsportlaste ja õpetajate ühistööna. Projektis, mis on tunnustatud Muuseumirott 2017 auhinnaga „Aasta muuseumihariduse edendaja“, osalevad Tartu Tammeka jalgpalliklubi ja Tartu Ülikooli korvpallimeeskond, kelle abil on valminud õppevideod, mis keskenduvad matemaatikale ja füüsikale. Õppematerjalide hulka kuuluvad ka töölehed, kus on kokkuvõte videotes räägitust ja mõned ülesanded.

Tõenäosus (jalgpall) – Õppematerjal on kasutamiseks matemaatika tunni 2. ja 3. kooliastmes. Õpilane:

  • saab rakendada tõenäosuse arvutamise oskust jalgpallis
  • mõistab tõenäosuse vajalikkust ja olulisust sportlikus olukorras
  • mõistab, kas tõenäosus ja statistika on vajalikud mängu taktikas

Töölehe leiad SIIT.


Mehaanika (korvpall) – Õppematerjal on kasutamiseks füüsika tunni 3. kooliastmes ja gümnaasiumis. Õpilane:

  • mõistab, kuidas on mehaanika seadused on vajalikud korvpallis
  • mõistab liikumise seost teiste nähtustega
  • saab praktilises olukorras aru mõistetest nagu gravitatsioon, hõõrdejõud, hõõrdetegur, algkiirus ning nende seosest teiste nähtustega

Töölehe leiad SIIT.


Videotes on esitatud erinevad olukorrad spordis, mida õpilased peavad lahendama kasutades füüsika- ja matemaatikaalaseid teadmisi. Kuidas iga vise, sööt, kate ja õigeaegne liikumine on selgitatavad mehaanika seadustega? Kuidas on reaalses spordiolukorras kasutatav tõenäosus? Vaata kaasahaaravaid videoid ja saad teada!
 

Töörühm: Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum, Kristjan Kalam ja Britt Kalam (hariduslik sisu), Kris Süld/VLND (video ja montaaž); TÜ korvpalliklubi ja Tartu Tammeka jalgpalliklubi (sportlased ja võttepaigad). Videod on valminud 2017. aastal. 

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur elamusnäitus, püsiekspositsioon ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Spordi- muuseumi ajaveeb

Muuseumi ajaveebis vastame küsimustele, arutleme muuseumiteemadel ja räägime spordiloost pisut vabamas võtmes. 
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2020 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 140 411 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks