Päkapikumaa avab uksed!

25.11.2021
Spordimuuseumi päkapikumaa on avatud!

Spordimuuseumi mitmekülgne päkapikumaa programm on olnud väga menukas juba pea 20 aastat ning seetõttu otsustati sel aastal luua lahendus, mida nädalavahetustel saavad külastada ka pered, sõpruskonnad ja üksikkülastajad. Mitmekülgne tegevuste valik teeb tuju rõõmsaks nii suurtel kui väikestel: saab sportida ja mängida, joonistada ja kirjutada, avastada erinevaid jõululugusid ning loomulikult teha fotonurgas mõnusaid jäädvustusi jõulumeeleolust.

Advente tähistame vahvate tegevustega!
5.12 kell 12:00 ja 14:00 loeb spordimuuseumi lugemislembeline päkapikk ette ühte oma lemmik raamatutest.
12.12 kell 12:00 kuni 14:00 jäädvustab meie tore fotograaf jõulumeeleolus külastajaid fotonurgas.
19.12 kell 12:00 ja 14:00 kutsub käsitöölembeline päkapikk kõiki lapsi meisterdama!

Päkapikumaa on kõikidele muuseumikülastajatele avatud nädalavahetustel 27. novembrist 19. detsembrini ja igapäevaselt 27. detsembrist 9. jaanuarini.

Nagu viimasel kahekümnel aasta lustivad spordimuuseumi päkapikud jõulukuu argipäevadel lastegruppidega. Üheskoos mängitakse päkapikkude lemmik mänge, loetakse jõulujuttu ja meisterdatakse koju kaasa tore meene. Gruppidega, kes erinevatel põhjustel kohale ei saa tulla, lõbutsetakse veebivahendusel. Täpsemat infot päkapikumaa eriprogrammi kohta saad lugeda siit!

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks