President Kaljulaid tõi Tokyost auväärse kingituse

05.10.2021
Täna, 5. oktoobril külastas viimast nädalat ametis olev Eesti President Kersti Kaljulaid Tartut. Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumisse tõi proua Kaljulaid suvel Tokyo olümpiamängudelt saadud tõrviku ja medali. „Tervitustega Tokyost!“ andis riigipea üle tõrviku ning medali, täiendades, et tegu on Rahvusvahelise Olümpiakomitee medaliga riigijuhtidele.

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi direktori Siim Randoja sõnul on märgiline, et Tokyo olümpiatõrviku kinkis muuseumile president Kaljulaid, sest nüüd on muuseumi kuuest olümpiatõrvikust kaks saadud just temalt. Samuti lubas Randoja, et tõrvik pannakse kohe ka näitusele üles ja homsest on see juba külastajatele nähtav.

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks