President Kaljulaid tõi Tokyost auväärse kingituse

05.10.2021
Täna, 5. oktoobril külastas viimast nädalat ametis olev Eesti President Kersti Kaljulaid Tartut. Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumisse tõi proua Kaljulaid suvel Tokyo olümpiamängudelt saadud tõrviku ja medali. „Tervitustega Tokyost!“ andis riigipea üle tõrviku ning medali, täiendades, et tegu on Rahvusvahelise Olümpiakomitee medaliga riigijuhtidele.

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi direktori Siim Randoja sõnul on märgiline, et Tokyo olümpiatõrviku kinkis muuseumile president Kaljulaid, sest nüüd on muuseumi kuuest olümpiatõrvikust kaks saadud just temalt. Samuti lubas Randoja, et tõrvik pannakse kohe ka näitusele üles ja homsest on see juba külastajatele nähtav.

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur elamusnäitus, püsiekspositsioon ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Spordi- muuseumi ajaveeb

Muuseumi ajaveebis vastame küsimustele, arutleme muuseumiteemadel ja räägime spordiloost pisut vabamas võtmes. 
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2020 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 140 411 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks