Profijalgpalluri Karol Metsa spordivarustus jõudis spordimuuseumisse

07.06.2024
2023. aastal Eesti parimaks jalgpalluriks valitud rahvuskoondise ning FC St. Pauli keskkaitsja Karol Metsa mänguvarustust saab alates 7. juunist näha Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis. Hiljuti oma koduklubiga Saksamaa jalgpalli esiliigas ehk 2. Bundesligas meistriks kroonitud jalgpallur on spordimuuseumile väljapanemiseks andnud mitmeid riideesemeid, mida ta on läbi klubihooaja kandnud, aga näha saab ka 2. Bundesliga 2023/24 hooaja võidumedalit – tõenäoliselt ainsat, mille Eesti väljakumängijad on võitnud Euroopa viie juhtiva jalgpallimaa (Saksa, Inglise, Prantsuse, Hispaania, Itaalia) kahes kõrgeimas liigasarjas läbi aegade!

Eksponeeritav valik keskendub Karol Metsa muljetavaldavale hooajale St. Pauli meeskonna ridades ning rõhutab tema olulist panust meeskonna edusse. „Mets tõstis oma hea mänguga klubi Bundesligasse ja on välja teeninud ka koha seal mängida. Ta oli lõppenud hooajal St. Pauli üks põhilisi mängumehi ning nüüd saab tema igapäevaste tegemiste ja pühendumise viljadega tutvuda eriti lähedalt,“ lisas Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi kuraator Rait Männik.

Jalgpalluri spordivarustust saab ilma piletita näha spordimuuseumi üldalal, suvistel lahtiolekuaegadel.

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks