Ralliässadega spordimuuseumis!

Vahetult enne suurt rallipidu Tartus saavad mootorispordisõbrad kokku Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis, kus räägime rallisportlastega spordiala telgitagustest, sõidame rallisimulaatoril ja avastame koos spordimuuseumi rallinäitust.

Spordimuuseumi rallipäev algab teisipäeval, 9. juulil kell 16. Kohal on kogenud kaardilugeja Kuldar Sikk ja noor tulevikulootus Roland Poom, võimalik on osalejate lisandumine.
Kuldar Sikk on esimene eestlasest kaardilugeja, kes võitnud WRC sarjas kiiruskatse. Lisaks on ta olnud nii Urmo Aava kui Ott Tänaku kaardilugeja ja saanud esimese eestlasena kirja 100 MM-ralli starti.
Roland Poom on noor rallipiloot, kes koos kaardilugeja Ken Järveojaga sel hooajal JWRC sarjas osaleb ja Rootsi rallil poodiumikohale jõudis.
Mõlemad mehed osalevad ka nädalavahetusel algaval Rally Estonial.
Ralliässade üritusel saavad kõik huvilised tutvuda autoralli köögipoolega, suhelda vahetult Eesti ralliparemikku kuuluvate sportlastega ja läbida üheskoos lõbusaid mõõduvõtte nii kiiruse peale rehvi vahetades kui ka rallisimulaatoril jõudu proovides.
Lisaks on plaanis proovida puldiautoga spetsiaalse raja läbimist aja peale.
Päeva lõpetame traditsiooniliselt tordiga!
Sissepääs muuseumipiletiga.

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks