Ralliässadega spordimuuseumis!

Vahetult enne suurt rallipidu Tartus saavad mootorispordisõbrad kokku Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis, kus räägime rallisportlastega spordiala telgitagustest, sõidame rallisimulaatoril ja avastame koos spordimuuseumi rallinäitust.

Spordimuuseumi rallipäev algab teisipäeval, 9. juulil kell 16. Kohal on kogenud kaardilugeja Kuldar Sikk ja noor tulevikulootus Roland Poom, võimalik on osalejate lisandumine.
Kuldar Sikk on esimene eestlasest kaardilugeja, kes võitnud WRC sarjas kiiruskatse. Lisaks on ta olnud nii Urmo Aava kui Ott Tänaku kaardilugeja ja saanud esimese eestlasena kirja 100 MM-ralli starti.
Roland Poom on noor rallipiloot, kes koos kaardilugeja Ken Järveojaga sel hooajal JWRC sarjas osaleb ja Rootsi rallil poodiumikohale jõudis.
Mõlemad mehed osalevad ka nädalavahetusel algaval Rally Estonial.
Ralliässade üritusel saavad kõik huvilised tutvuda autoralli köögipoolega, suhelda vahetult Eesti ralliparemikku kuuluvate sportlastega ja läbida üheskoos lõbusaid mõõduvõtte nii kiiruse peale rehvi vahetades kui ka rallisimulaatoril jõudu proovides.
Lisaks on plaanis proovida puldiautoga spetsiaalse raja läbimist aja peale.
Päeva lõpetame traditsiooniliselt tordiga!
Sissepääs muuseumipiletiga.

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur elamusnäitus, püsiekspositsioon ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Spordi- muuseumi ajaveeb

Muuseumi ajaveebis vastame küsimustele, arutleme muuseumiteemadel ja räägime spordiloost pisut vabamas võtmes. 
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2020 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 140 411 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks