Rulatajad ületasid piirivalvepunkti!

26.07.2022

Aktsioonil "Üle piiri" kompasid piire eesti rulatajad Romario Siimer ja Jürgen Sarjas ühes läti rulataja Madars Apsega. Ekstreemsportlased hüppasid ruladega üle piirivalvuri Läti-Eesti piiril. 

26. juuli lõunal oli Valga-Valka Sõpruse tänava piiripunkti juures sagimist küllaga. Ekstreemsportlased hüppasid nimelt ruladega üle piirivalvuri ja piiripunkti. Hüpped ulatusid mitme meetri kõrguseni ja show rahvale kestis paar tundi.

Ürituse eesmärk oligi pöörata tähelepanu tänapäeval jõudsalt arenevale spordialaliigile – ekstreemspordile – mis on viimastel kümnenditel vallutanud palju südameid, tänavaid, olümpia ning sellest aastast spordimuuseumi elamusnäitusega "X-FAKTOR". Nii mõtestas üritus piiride ületamist nii ekstreemsportlaste füüsilisi ja vaimseid võimeid silmas pidades, aga ka reisimise ja ekstreemsportlaste ühtse kogukonna seisukohast.

Üritus tõi kohale pea kakssada pealtvaatajat, kes said lisaks trikkidele kaasaelamisele ka enda oskused proovile panna spordimuuseumi telgis, kus tutvustati ekstreemspordis olulisi oskusi ning jagati infot elamusnäitusest "X-FAKTOR".

Vaata ajaloolist hüpet videost:

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks