Selgus 2021. aasta parim spordiraamat

06.05.2022

“Rabajooksust alastimaratonini. Miks on täna hea päev jooksmiseks?” Just see raamat pälvis Eesti 2021. aasta parima spordiraamatu auhinna.

Täna Tartus toimunud Eesti Olümpiaakadeemia täiskogul kuulutati välja Georg Hackenschmidti nimeline Eesti parima spordiraamatu auhind. Auhinnaskulptuuri võttis vastu maratonijooksja Janek Oblikas, kelle raamat on žürii liikmete hinnangul väga eriline. Raamat räägib loo ühe tavalise, ilma sporditaustata inimese jooksuteekonnast, millele on jäänud nii maailma suurim, New Yorgi maraton kui maailma esimene alastimaraton, mitmed ebaõnnestumised ja vead, kuid ka erakordsed emotsioonid ja õnnestumised.

Raamatu autori Janek Oblikase sõnul tuli auhinna võitmine talle täieliku üllatusena: „Kuidas see on võimalik? Ma ei ole ju sportlane! Olen täiesti tavaline inimene, kes võib-olla veidi rohkem liigub. Ma ei tegele spordiga, ma tegelen liikumisega.“

Raamatuauhinna žürii liikme Neinar Seli sõnul oli raamatuauhinnale kandideerivaid raamatuid kümmekond. „Valik oli väga keeruline, sest häid raamatuid oli palju. Seekord valisime liikumist propageeriva raamatu,“ sõnas ta, „mis sest, et alasti.“


Georg Hackenschmidti raamatuauhind on Eesti Olümpiaakadeemia ja Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi 2011. aastal asutatud auhind, mille eesmärk on propageerida ja esile tõsta eestikeelset spordikirjandust. Auhinnaga kaasneb aukiri, auhinnaskulptuur ja Eesti Olümpiaakadeemia rahastatav rahaline preemia 1000 eurot. Varasemate võiduraamatutega saab tutvuda SIIN.


Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks