Selgus Hackenschmidti raamatupreemia võitja

Koostöös Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi ning Eesti Olümpiaakadeemiaga välja antava Georg Hackenschmidti nimelise aasta spordiraamatu tiitli pälvis tänavu Ivar Jurtšenko poolt kirjutatud „Inimene või masin: Riho Suun ja suurmeistrite plejaad“.

Silmapaistvale sulesepale ulatatakse tänutäheks Jass Kaselaani loodud skulptuur ja 1000 €. Esimese puhul on tegemist miniatuurse maadluslegendi Hackenschmidti kujuga.

Mullu napsas esikoha Erik Terki teos „Mehed teisel pool malelauda“. Esimene kõnealune tunnustus väljastati 2012. aasta aprillis, toona koges eduelamust Paul Keresele pühendatud kirjatükk.

Raamatust, mis pajatab loo kunagisest rattastaarist Suunist ning tema väljakutsetest Nõukogude Liidu karmis spordisüsteemis, saad lähemalt lugeda SIIT.

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks