Selgusid esseekonkursi parimad!

02.05.2020

18. märtsist kuni 18. aprillini kutsus Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum osalema esseekonkursil „Minu sport ja tervis“. Tänaseks on kõik loovtööd loetud ning kuulutame välja peaauhinna ja meenekottide võitjad!

Peaauhinna Fitbit aktiivsusmonitori uus omanik on Robin Liiber! Paremuselt teise ja kolmanda koha said žürii meelest Markus Mõttus ja Carmen Sofia Kivi, keda autasustame kinkekotiga, kus leidub põnevaid auhindu Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumilt, Eesti Olümpiakomiteelt ning koostööpartneritelt.

Kuna andekaid kirjutajaid oli palju, siis soovime tunnustada parimaid ka vanusegrupiti. Nemad saavad samuti kinkekoti omanikuks:  

  • 1.-3. klassi arvestuses -  Alenna Juhkamsoo, Johanna Maidlas, Joosep Grün
  • 4.-6. klassi arvestuses - Arno Kallaste, Aurelia Urm, Paul Piirimäe
  • 7.-9. klassi arvestuses - Laura Külanum, Gerda Feldveber, Denis Moskalenko
  • Gümnaasiumi arvestuses - Allan Mõts, Annabel Urm, Hannes Palu

Palju õnne kõikidele võitjatele!

Kokku saadeti esseekonkursile 110 tööd ja nende seas oli väga palju suurepäraseid töid, mida oli lausa rõõm lugeda. Täname kõiki, kes konkursist osa võtsid ja meile oma esseed saatsid!

Auhindade kättesaamise osas võtame kõigi võitjatega peagi ühendust ja võidutöödega saab tutvuda juba õige pea.

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks