Selgusid kuulsuste halli uued liikmed

21.04.2022
Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis asuvasse Eesti Spordi Kuulsuste Halli valiti rahva ja ekspertkomisjoni koostöös neli uut liiget. Uuteks liikmeteks sportlaste kategoorias valiti Kristina Šmigun-Vähi, Erki Nool ja Jüri Jaanson. Spordi mõjutajana osutus valituks Harald Tammer.

Eesti Spordi Kuulsuste Hall austab ja tõstab esile Eesti spordi läbi aegade mõjukamaid sportlaseid ja taustajõude. 2020. aastal valis komisjon kuulsuste halli avaliikmeteks 50 eelmise sajandi silmapaistvat sportlast ja sporditegelast ning see on iga-aastaselt täienemas 2-4 Eesti spordiloo suurkujuga, kelle karjääri lõpust on möödunud vähemalt 5 aastat.

„Eesti Spordi Kuulsuste Hall on ühest küljest sümboolne austusavaldus silmapaistvatele isikutele Eesti spordiloos – alates märgilistest teerajajatest kuni edukaimate spordisangariteni. Teisalt on see aga ka väga eriline ruumiline keskkond, mis pakub võimaluse suurimaid saavutusi videopildis ehedalt taas läbi elada ning põlvkondadeüleselt jagada,“ selgitas spordimuuseumi juhatuse liige Siim Randoja.

2021. aasta lõpus oli kõigil huvilistel võimalik esitada esimesed uute liikmete kandidaadid. Rahvas pakkus omalt poolt välja üle 30 erineva sportlase ja 15 spordimõjutaja, kelle seast lõpliku valiku tegi komisjon, kuhu kuuluvad Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi, Eesti Olümpiakomitee, Eesti Olümpiaakadeemia ja Eesti Spordiajakirjanike Seltsi esindajad.

Kuulsuste halli uued liikmed sportlaste kategoorias:
  • Kristina Šmigun-Vähi, kahekordne olümpiavõitja, maailmameister, 8-kordne Eesti aasta naissportlane
  • Erki Nool, olümpiavõitja, Euroopa meister, 4-kordne Eesti aasta meessportlane
  • Jüri Jaanson, olümpiamedalist, maailmameister, Euroopa meister, 3-kordne Eesti aasta meessportlane
Spordi mõjutajate kategoorias lisandus:
  • Harald Tammer, endine tippsportlane, hilisem pikaaegne spordijuht ja spordiajakirjanduse teerajaja
Kõik kuulsuste halli liikmed saavad Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi uue püsinäituse väärikaimasse saali personaalse eriväljapaneku - seinasuurusele ekraanile projitseeritava videoloo, autahvli, eluloo arvutikonsoolil ning võimalusel esemelise väljapaneku. Samuti ilmuvad kuulsuste halli liikmetest artiklid Postimees Sport veergudel.

Kuulsuste halli värske liikme, Jüri Jaansoniga toimub spordimuuseumis inspiratsioonikohtumine 26. aprillil kell 14:00. Kristina Šmigun-Vähiga on fännidel võimalik kohtuda spordimuuseumis 20. mail kell 13:00.

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks