Selgusid Vikipeedia artikli kirjutamise võistluse võitjad

10.05.2024

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi ja MTÜ Wikimedia Eesti korraldatud artiklivõistlusel on selgunud parimad kirjutised, mis keskenduvad olümpia-aastale kohaselt Eesti olümpiaspordialade ajaloole. Konkurssi, kus anti lisaks kolmele peapreemiale välja ka kaks eriauhinda, toetasid Eesti Olümpiakomitee ja Eesti Kergejõustikuliit.

25. märtsist kuni 6. maini said kõik huvilised osaleda artiklivõistlusel "Spordi lugu", mille auhinnafondiks oli välja pandud 1000€. Esikoha saavutas Triin Tark, artikliga “Eesti purjespordi ajalugu”. 2. koha sai Riina Reinsalu artikliga “Eesti tennis” ja 3. koha Targo Kokvel artikliga “Vehklemine Eestis”. Samuti andis žürii välja eriauhinna Priit Aavikule artikli "Ujumine olümpiamängudel" eest ning Eesti Kergejõustikuliidu eripreemia pälvis Age Raimets kirjutisega "Mitmevõistlus (kergejõustik).

Teist aastat toimuva võistluse eesmärgiks on täiendada ja laiendada juba olemasolevaid Vikipeedia artikleid, mis käsitlevad olümpiamängude kavas olevate spordialade ajalugu Eestis alates 19. sajandi lõpust kuni tänapäevani ja lisada rohkem infot eestlaste saavutustest eri spordialadel.

“Erilist rõõmu valmistas, et tänavusel võistlusel hakkasid silma mitme uued panustajad spordipärandi kirjutamisse,” sõnas võistluse üks žüriiliige ja spordimuuseumi peavarahoidja Kaarel Antons. “Loodame, et nad jäävad ka tulevikus sellele rajale,” lisas ta.

Žüriisse kuulusid Wikimedia Eesti büroojuht Kerdo Kristjan Tamm, spordimuuseumi peavarahoidja Kaarel Antons, Eesti Kergejõustikuliidu kommunikatsiooni- ja projektijuht Mariliis Merisalu ja Eesti Olümpiakomitee kommunikatsioonijuht Merili Luuk.


Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks