Spordiajaloo päev muuseumis: jalgrattasport

02.06.2022 , 12:00

Neljapäeval, 2. juunil kell 12.00 toimub Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis Eesti Spordiajaloo Seltsi järjekordne spordiajaloo päev. Seekord on sisuks jalgrattasport, kuna just eelmisel päeval avaneb muuseumis väljapanek Rein Taaramäe varustusest, mis on nüüdseks jõudnud spordimuuseumi kogudesse. Erilise tähelepanu all on kõik, mis olnud vahetult osaks meie "Vaderi" kolmele suurtuuride etapivõidule. Seda silmas pidades ongi ajaloopäeva külaliseks Rein Taaramäe esimene treener Erich Perner. 

Ajaloopäeva läbiviimisele oma õla alla pannud Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi pingutuste tulemusena püsib lootus, et ka Rein Taaramäe ise saabub vahetult peale tugevat pingutust Giro d’Italial oma värskeid muljeid jagama ja esimese treeneri juhendamisel Vändras tehtud jalgrattasõitude algusaastaid meenutama.

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks