Spordimuuseum alustab eksklusiivsete ajaloorännakutega

19.03.2018

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi kevad algab iganädalaste ajalooliste spordikolmveerandtundidega, kus külastajatel on võimalus lähemalt tutvuda ühe kindla teema või isikuga seotud väljapanekut nii muuseumi püsiekspositsioonis kui ka igapäevaste külastajate eest varjus olevates kogudes.  

Uue üritustesarja „Tagasivaate neljapäev“ raames räägivad spordimuuseumi ajaloolased põnevatel spordilugu puudutavatel teemadel ning sealjuures näitavad esemeid, mis antud teemaga tihedalt seotud.

Muuseum ja selle kogud on suured, mistõttu erinevatel teemadel on lugusid ja põnevat avastamist palju. Eksklusiivseks ja eriliseks teebki umbes 45 minutit toimuva jalutuskäigu see, et muuseumi ajaloolased toovad külastajate ette esemeid, mis igapäevaselt väljapanekutel pole ja tavakülastaja ei näe, seda koos erinevate lugudega isikutest ja ajastutest.  

Hooaega alustab spordimuuseumi peavarahoidja Kaarel Antons teemaga „Üks sportlane - kaks maailma“, kus käsitlusele tuleb aeg peale II maailmasõda, kus võistlusreisid viisid Eesti tippsportlasi võrreldes tavainimestega kordades rohkem teistesse riikidesse.

Kui atleetidest eestlastel oli palju lihtsam pääseda võistlema raudsest eesriidest ida poole, siis teisele poole poliitilist piiri sattudes võis ka spordiga seonduv paista täiesti teine. Vaatame spordimuuseumi püsinäitusel ja hoidlas näiteid sotsialismimaade spordisuurüritustest ning võrdleme neid harvemate lääne võistlussüsteemi kokkupuudetega.  

„Tagasivaate neljapäev“ leiab aset igal neljapäeval kell 17.15-18.00 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis (Rüütli 15, Tartu). Üritusel kehtib eripilet 2€.

 


Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks