Spordimuuseum kutsub Tallinnasse seiklema!

Tallinna Kultuuri- ja Spordiamet korraldab pealinna noortele kuni koroonapiirangute lõpuni sportliku seiklusmängu. Siinkohal pani ettevõtmisele õla alla ka Spordimuuseum ehk meie teadur Rait Männik koostas värskes õhus toimuva võistluse tarbeks hulganisti sporditeemalisi küsimusi, millele peavad pealinlased 1 tunni ja 30 minuti jooksul ja 2+2 vahemaad hoides vastused leidma.

Ettevõtmise üldstruktuur on lihtne – kindla etteantud aja jooksul tuleb liikuda hoogsasti erinevate kontrollpunktide vahel ja vastata seal eriilmelistele küsimustele. Mängu saab mängida neljas erinevas linnaosas: Pirital, Nõmmel, Lasnamäel ja Vanalinnas. Igas piirkonnas on erinevad küsimused. Pirital, Nõmmel ja Lasnamäel on tegemist sporditeemalise seiklusmänguga, Vanalinnas on tegemist kultuuriteemalise seiklusmänguga.

Aktiivne projekt on tasuta kättesaadav kõigile huvilistele. Lisaks mõnusale huvitegevusele saab osaleda ka rattaloosis, selleks tuleb ennast registreerida mängijaks ning läbida ettenähtud rada.

Loe täpsemat informatsiooni või registreeri ennast SIIT!


Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks