Spordimuuseum läheb lühikesele puhkusele

01.03.2021 - 28.04.2021

Seoses koroonaviiruse aktiivse levikuga on Eesti Vabariigi valitsus kehtestanud hulganisti piiranguid, mis mõjutavad paratamatult ka muuseumeid. Nimelt otsustati riigimeeste poolt sulgeda kõik kultuuriasutused terveks märtsi- ja aprillikuuks. Nõnda peavadki kinod, teatrid ning muu taolise suunitlusega organisatsioonid tegema lühikese puhkuse ja lootma, et meetmed kannavad vilja – kui pandeemia taandub, siis saab uksed taas külastajatele avada.

Ometi tuleb rõhutada, et Spordimuuseumis keegi käed rüpes ootama ei jää, töö jätkub igal juhul. Püüame oma kollektiivis mõelda välja hulganisti vahvaid ideid, mida saaksime kõikidele huvilistele läbi virtuaalsete vahendite pakkuda. Olgu nendeks siis veebitrennid mõne tuntud sportlase juhendamisel või mälumängud siinse spordimineviku põhjal.

Seniks kuni veebruar veel kestab, saab nii sõprade kui perega tulla tutvuma Spordimuuseumi vägevate väljapanekutega. Tegevust jagub terveks päevaks ja kõikidele vanusegruppidele. Lisaks silmaringi laiendavatele infostendidele saab katsetada erinevaid atraktsioone nagu bobikelgu või rallisimulaatoriga sõitmine ja reaktsiooniseinal punktirekordi noolimine.

Omalt poolt paneme kõikidele eestlastele hingele, et viiruse võidukäik sõltub väga palju meist endist. Seega püüame olla vastutustundlikud ja järgime ettenähtud reegleid, täpselt nagu seda tehakse spordis. Kes suudab parimal viisil mööda joont kõndida, see lõpuks võidab. Kevade tulek toob kaasa soojad ilmad, nõnda saab hakata aina rohkem aega veetma õues sportides või niisama toredat aega nautides.

Püsige terved ja pead püsti, kaasmaalased! Kohtume peagi.


Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks