Spordimuuseum ning Postimees kutsuvad õpilasi olümpiateemalisele joonistusvõistlusele "Minu Olümpia" 

11.01.2018

Traditsiooniline spordimuuseumi olümpiaeelne omaloominguvõistlus toimub seekord koostöös ajalehega Postimees. Enne taliolümpiamängude algust kutsume alg- ja põhikooli õpilasi vanuses 7-16 osalema olümpiateemalisel joonistusvõistlusel "Minu Olümpia" mille võidutööd jõuavad muuhulgas Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi erinäitusele.

Tööde esitamise lõpptähtaeg on 29. jaanuar. Osalemiseks tuleb täita ankeedivorm, mis on leitav lehelt www.postimees.ee/joonistuvõistlus. Joonistatud pildi võib ülesse pildistada või skaneerida ning saab lisada sinna samasse ankeedivormi. Samuti võib joonistuse saata posti teel koos kontaktandmetega märksõnaga "Joonistusvõistlus Minu Olümpia" aadressile Eesti Meedia AS, Maakri 23a, 10145, Tallinn.

Žürii valib kõigi osalejate vahel välja kolm silmapaistvamat tööd kahes vanusekategoorias: 1.-4. klassi ja 5.-9. klassi õpilaste hulgast. Lisaks pannakse valitud tööd ülesse veebilehele www.postimees.ee/joonistusvõistlus, kus kõigil huvilistel on võimalik enda lemmiku poolt hääletada. Võitjaid premeeritakse olümpiaülekannete toetajate auhindadega. 

Rahva lemmiku valimine läheb lahti koos olümpiaga 9. veebruaril. Võitja kuulutatakse välja olümpiastuudios suurvõistluse viimasel päeval. Auhindade pidulik üleandmine toimub Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis (Rüütli 15, Tartu). 

Alustamaks olümpia-aastat meeleolukalt on Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumil suurepärane pakkumine koolidele!

Spordimuuseumis on võimalus osa saada kõikides vanustes lastele ja noortele suunatud hariduslikest programmidest. Oleme suutnud siduda sporditeemad väga mitmete õppeainetega - tükikest eesti keelest, ajaloost, matemaatikast, füüsikast, bioloogiast ja mitmetest teistest õppeainetest on võimalik efektiivselt ja huvitavalt edasi anda sportlikus keskkonnas, andes ühtlasi õpilastele motivatsiooni liikuma ja tervislikke eluviise harrastama.

Olümpiamängude lõpuni on kooligruppidel võimalik haridusprogrammidega muuseumikülastusi broneerida enam kui 30% soodustusega.  Senise 6 euro asemel maksab programm 4 eurot õpilase kohta.

Meie põnevate haridusprogrammidega saad tutvuda siin:

I kooliaste

II kooliaste

III kooliaste

Pakkumine kehtib 25. veebruarini ja senini saab broneerida külastusaegu. Külastus ise võib aset leida kuni õppeaasta lõpuni.

Näeme spordimuuseumis!

 


Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks