Spordimuuseum püstitab rekordeid

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi 2017. aasta tegevust on hinnatud muuseumiauhindade nelja kategooria nominatsioonide vääriliselt!

Muuseuminõukogu teemakomisjonid valisid välja Eesti muuseumide aastaauhinna nominendid. Kümnes kategoorias auhinna saajad selguvad 19. jaanuaril 2018 Kumu Kunstimuuseumis toimuval auhinnagalal.

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum on nomineeritud koguni neljas kategoorias, mis ületab koguarvult muuseumi varasemate kõikide aastate nominatsioonide arvu kokku. 

"Nominatsioon näitab eelkõige seda, et Eesti muuseumimaastikul hinnatakse spordimuuseumi olulist aktiivsuse tõusu viimase poolteise aasta jooksul," rääkis muuseumi juht Siim Randoja. Fakt, et seni on muuseum läbi aegade nomineeritud olnud ühes kategoorias mõnel korral räägib enda eest - uuenenud spordimuuseum tegutseb senisest rohkem innovatsiooni ja uuenduslike tegevuste ja arengute suunas. "Eriliselt hea meel on selle üle, et nominatsioonid hindavad nii muuseumi panust ühiskonda kui ka majas sees toimuvaid ajalugu väärtustavaid tegevusi, näiteks jalgpallikonverentsi ja kogude senisest suuremat avalikustamist," nentis Randoja. Muuseumi juhi sõnul valmistab heameelt ka nominatsioonide jaotumine erinevatele tegevusvaldkondadele. "Spordimuuseum on ühtmoodi järjest tugevam tegija nii kogude, hariduse kui üldiste arengute suunal." Randoja lubas, et muuseum jätkab näoga rahva poole tegevust täna ja tulevikus. 

Nominatsiooni vääriliseks on muuseumit hinnatud neljas valdkonnas:

1)  AASTA MUUSEUMIKOGU ARENDAJA 2017   - Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi kogude presenteerimine ja propageerimine Eesti juhtivas spordiajakirjas „Sport“. 

2017. aastal on muuseum olnud aktiivne kogudes asuvate põnevate leidude presenteerimisega Eesti juhtivas spordiajakirjas, kus muuseumil on oma rubriik. 

2) AASTA MUUSEUMIHARIDUSE EDENDAJA 2017  - Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum SA interaktiivsed õppematerjalid „Kõik liikuma!“

2017. aasta sügisel tuli spordimuuseum välja täiesti uudsete interaktiivsete muuseumitundidega, kus koos Tartu Tammeka jalgpalliklubi ja Tartu ülikooli korvpallimeeskonnaga tõi muuseum välja füüsikat ja matemaatikat  lihtsamalt selgekstegevad õppematerjalid. Programme aitasid kokku panna haridusedendajad Britt Kalam, Kristjan Kalam ja noortemeedium VLND. 

3)  AASTA TEADUSAUHIND 2017 -  „Eesti Spordi-ja Olümpiamuuseumi jalgpallikonverents“ 

2016. aasta novembris toimus spordimuuseumis kõrgetasemeline jalgpallikonverents, kus arutati Eesti jalgpalli mineviku, oleviku ja tuleviku üle. 


4)  ARENDUSE MuuSa 2017 -   Spordimuuseumi uus ajastu 

Vastav teemakomisjon hindas muuseumi 2017. aastal toimunud suuri arenguid ja muuseumi terviklikku kaasajastamist nominatsiooni vääriliseks. 

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks