Spordimuuseum säras taaskord muuseumiauhindade jagamisel

25.01.2019

Reedel, 25. jaanuaril jagati tunnustust muuseumidele, kes on oma valdkonnas silma paistnud värskete ideede ja eeskuju andvate algatustega. Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum võitis auhinna teadustrükise kategoorias EV100 auks ilmunud raamatuga „Eesti spordi lugu“.

Auhinna saanud Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi spordiajaloolaste koostatud teos on terviklik käsitlus Eesti spordiajaloost millesarnast varasemalt elulooraamatute, spordiorganisatsioonide ajalugude ja mitmete kommertsteoste kõrval seni ei eksisteerinud.

„Raamatu koostamise mõtteks oli Eesti sportliku tegevuse, spordiloo kujunemise ja seda mõjutanud isikute ja sündmuste süstematiseeritud talletamine. Esmajoones kuna erinevalt paljudest teistest kultuurivaldkondadest puudus Eesti spordil seni oma terviklik ajalooraamat,“ rääkis raamatu autor Kalle Voolaid. „Väga tore, et meie teos on saanud tähelepanu ja äramärkimise kultuuri, ka spordikultuuri järjepidevuse hoidmisel ja säilitamisel,“ lisas Voolaid.

Tegemist on ühe märgiliseima raamatuprojektiga spordivaldkonnas läbi aegade, raamatu ilmumine Eesti 100. sünnipäeva aastal, Eesti Olümpiakomitee 95. sünnipäeva aastal ja Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi 55. sünnipäeva aastal lisab teose väljaandmisele sümboolset kaalu.

Hulga seniavaldamata fotomaterjali ja mitmete põnevate tausta avavate lisadega täiendatud teos pakub lugemist nii sügavamatele spordihuvilistele kui kõigile neile, kes soovivad alusteadmisi Eesti spordiajaloost.

Raamatu autorid on Kalle Voolaid ja Kaarel Antons.

Muuseumide aastakonverents on muuseumivaldkonna tippsündmus, mis annab ülevaate Eesti muuseumide näituste ja teiste algatuste hetkesuundadest. Juba üle kümne aasta jagavad kultuuriministeeriumi muuseuminõukogu ja Eesti Muuseumiühing muuseumide aastaauhindu valdkonna silmapaistvamatele projektidele. Auhindu jagatakse kümnes kategoorias, mis katavad muuseumide põhitegevused koguhoidmisest ja -arendamisest publikutöö ja muuseumiturunduseni.

Eesti muuseumide aastaauhindade konkursi eesmärk on tunnustada parimaid muuseumispetsialiste ning tuua avalikkuse jaoks rohkem esile muuseumitöö erinevaid tahke. Pidulikule õhtusele üritusele eelnes samal päeval toimuv Eesti muuseumide aastakonverents, kus kõik nominendid esitlesid oma projekte. 

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks