Spordimuuseum sulgeb uuenduskuuriks uksed

01.06.2020

Alates 1. juunist on Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum püsiekspositsiooni ja külastuskeskuse uuendamiseks suletud.

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi juhi Siim Randoja sõnul tähistab ehitustööde algus spordimuuseumis ühtlasi muuseumi viimaste aastate suurte sisuliste ümberkorralduste suurima vahefinišini jõudmist. "Meie suur eesmärk on kogu Euroopa spordimuuseumide seast erilise ja kaasaegsena silma paistev elamusmuuseum, mis pakuks hariva sisu ja nostalgia kõrval emotsioone ja spordipisikut nii suurtele kui ka väikestele," rääkis muuseumi juht Siim Randoja. "Sporti edendava muuseumi sisuliseks lähenemiseks on pakkuda võimalikult palju käed-külge lahendusi, ise proovimise ja avastamise võimalust."

Muuseumi praegune püsiekspositsioon "Hortus Atleticus" avati juba 2004. aastal, mistõttu on ekspositsiooni uuendamine päevakorral olnud juba aastaid. Koos püsiekspositsiooni uuendamisega saab uue kuue kogu muuseumi ekspositsiooniala, muutub külastajateekonna loogika ja külastusala suureneb uuendatud ruumilahenduste abil märgatavalt.

Uus püsiekspositsioon "Eesti spordi lugu" saab olema atraktiivne ja elamusterohke spordinäitus kogu perele. Püsiekspositsiooni osaks saab ka kauaoodatud Eesti spordi kuulsuste hall, mille asutajaliikmed koos muuseumi taasavamisega teatavaks tehakse.

Kui kõik läheb plaanitult, avatakse uuenenud Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum 2020. aasta oktoobris.

Plaanipäraselt jätkub muuseumi tegevus kogude ja uurijate teenindamisega. Uurijate teenindamiseks palume vähemalt 24h enne materjalidega tutvumist oma soovidest teada anda aadressil kogud@spordimuuseum.ee või telefonil 730 0750.


Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur elamusnäitus, püsiekspositsioon ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Spordi- muuseumi ajaveeb

Muuseumi ajaveebis vastame küsimustele, arutleme muuseumiteemadel ja räägime spordiloost pisut vabamas võtmes. 
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2020 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 140 411 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks