Spordimuuseum toob külastajate ette Eesti spordi suurkujud

31.01.2024

Alates 31. jaanuarist on võimalik Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis tutvuda väljapanekuga „Spordi suurKUJUD”, mis toob vaatajate ette portreeskulptuuri arengu ilmekad näited.

Näitusele on valitud kümne tuntud Eesti sportlase portreed, seejuures materjalidest on esindatud nii kips, pronks, graniit kui ka šamott. Samuti on näha ka mitmed tehnikad valmistamisviisidest, alates pronksivalust ja patineerimisest, lõpetades raiumise ja tulekindla keraamilise massi ning kipsi vormimisega.

Väljapanekul saab tutvuda näiteks Ants Antsoni (Aleksander Kaasik), Joann Lõssovi (August Vomm), Kristjan Palusalu (Vambola Mets), Aavo Pikkuusi (Aime Jürjo) ja mitmete teiste spordi suurkujudega.

Näituse kuraatori ja spordimuuseumi kogude arendusspetsialisti Maris Mägi sõnul oli skulptuuride seast valikut teha keeruline, kuna kõik vääriksid esiletoomist. „Spordi suurkujude väljapanek on inspireeritud soovist näidata väikest osa spordimuuseumi skulptuurikogust, mis igapäevaselt on hoidlas külastajate eest varjul ja vajaks juba hädasti ajutist tähesära,“  lisab Mägi.

Valitud portreebüstid pärinevad ajavahemikust 1944-1987 ning ilmestavad hästi skulptuuri arengut sel perioodil. Näitust saab külastada spordimuuseumi lahtiolekuaegadel, sissepääs muuseumipileti ja muuseumikaardiga. 

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks