Spordimuuseum võitis maineka disainiauhinna!

Meil on ülimalt suur au teatada, et Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi uus püsinäitus „Eesti Spordi Lugu“ pälvis 2021. aasta Kuldmuna turundusauhindade galalt keskkonnadisaini kategoorias pronksmuna! Rõõmustava tulemuse ja sellele eelnenud loometöö eest vastutas hea koostööpartner Neway, mis on Tartus baseeruv strateegiline disainiagentuur.

Kokku jahtisid eelmainitud arvestuses esikolmikusse pääsemist 12 projekti. Neist kõige magusama preemia ehk kuldmuna teenis Kindluse Kool, hõbesära jäi kanda Eesti salateenistuse ajaloole pühendatud ekspositsioonil „KAPO 100. A Covert Battle for Justice“. Nõnda saimegi jagada pjedestaali kolmandat astet Vargamäe muuseumi näitusega „Surma tõde ja elu õigus“.

Spordimuuseumi silmis on antud tiitel suurepärane tõestus, et hoone värskendamisele pühendatud jõupingutused kannavad edukalt vilja. Südamega tegutsemise parim tasu. Täname kõiki inimesi, kes aitasid meil käesoleva tunnustuseni jõuda!

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur elamusnäitus, püsiekspositsioon ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Spordi- muuseumi ajaveeb

Muuseumi ajaveebis vastame küsimustele, arutleme muuseumiteemadel ja räägime spordiloost pisut vabamas võtmes. 
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2020 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 140 411 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks