Spordimuuseum võrkpalli EM-il

01.09.2021 - 09.09.2021
Võrkpalli Euroopa meistrivõistluste D-alagrupi matšid peetakse koduses Tallinnas Saku Suurhallis, kus võõrustajatiim kuulub ühte punti koos lõunanaabrite lätlastega, slovakkidega, prantslastega ja horvaatidega.

Enne kohtumisi on igal huvilisel võimalik hüpata läbi spordimuuseumi tegevusalalt, kuhu oleme toonud paar atraktsiooni (hüppeplakat, reaktsioonisein) ning eksponaadid, mis iseloomustavad kõige paremini kohaliku volleloo säravamaid hetki (Viljar Loori medalid ja Kalevi 1968. aasta meistritiitliga kaasnenud auhinnad). 


Kui esiti võib arvata, et rahvas tungleb massiliselt reaktsiooniseina ümber, siis tegelik huvipunkt paikneb vitriinide juures, mille taga lebavad uhkelt Maarjamaa edukaima võrkpalluri Loori aurahad. Igal möödujal kisub nägu naerule, kui ta mõistab esemete väärtust ja päritolu. Igal kohalviibijal on rääkida Loorist mõni isiklik lugu. “Tema on läbi aegade parim,” sõnab üks isa uhkel toonil oma lastele. “Viljar oli mu äi,” kõlab üllataval kombel järgmise mehe suust. “Mäletan olümpiamängude kullamatši 1980. aastal, vaatasin seda telekast,” ütleb kõrgemas eas vanake kamraadide juuresolekul. „Mängisin Looriga samas meeskonnas,“ meenutab endine koondislane Rando Soome põgusa jutuajamise käigus. Tagatipuks otsustasid ühed lapsevanemad kümneid aastaid tagasi, et nende poeg saab nime just trofeede arvestuses puhta vuugi teinud atleedi järgi.

Senine kogemus on näidanud, et atraktsioonid pakuvad kõige enam huvi Prantsusmaa fännidele. Neist visama loomuga oli noormees nimega Nathan, kes käis lugematul arvul kordi proovimas, et ületada muuseumiesindaja Urmet Paloveeri poolt seatud tippmark 62. Üritas, mis ta üritas, aga rekord jäi ületamata. Poisi parimaks saavutuseks märgiti 58 tulukese kustutamine 30 sekundi vältel. 

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks